Rockbar u Dvou Hrochů

Mariánské náměstí 12, Uherský Brod, 688 01

Témata

Statistika

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (916)
 

Ne (899)
 

Historie Judas priest

judas priest

historie judas priest
Mladý talentovaný kytarista K.K.Downing /vlastním jménem Keneth/ si po zkušenostech s Jimi Hendrixem zákládá vlastní kapelu zvanou JUDAS PRIEST. Ze začátku je vokalistou Alan Atkins ,ale v roce 1973 kdy se datuje oficiální vznik kapely příchází /do té doby snad osvětlovač/ Robert Halford.

V roce 1974 vychází první album ROCKA ROLLA které je už na svoji dobu velice vyjímečné. Ovšem stylově ještě připomíná Blues.A tak se koncertuje po Anglickejch klubech. A po více jak roce je na světě další album.

1976 SAD WINGS OF DESTINY -Troufám si říci že se jedná o první revoluční album kapely. Myslím že skladba THE RIPPER to dokazuje. Rodí se nám HEAVY METAL ! Spolu s novým albem se mění i vzhled kapely, který zůstal a zůstane již stejný navěky!

1977 A je tu nové album SIN AFTER SIN . A HEAVY METAL se tíše dále vyvýjí směrem kupředu. Tytulní skladby SINNER je na tu dobu skutečně velmi tvrdá a rychlá. Z tohoto alba také vyšla další skvělá věc jako je VICTIM OF CHANGES. I STARBREAKER stojí ale za poslech a DIAMONDS AND RUST -dokonalé! Zejména pak na koncertech v 83.

A přichází velice úrodný rok 1978 a sním STAINED CLASS a KILLING MACHINE

STAINED CLASS- Rob zvedá výšku vokálu a vznikají skvělé skladby jako EXCITER, BEYOND THE REALMS OF DEATH ovšem zejména skladba BETTER BY YOU, BETTER THAN ME je velice velice dobrá. Toto album a zejména skladba BETTER BY YOU, BETTER THAN ME se vrátí za 7 a za 12 let a pro kapelu to nebude mít příliš pozitivní vliv, ale o tom později.

KILLING MACHINE v US verzi HELL BENT FOR LEATHER - Druhá polovina roku je tu a Harley brázdí koncertní vystoupení. Ano jedno z nejlepších alb kapely je na světě. Je skvělé od začátku do konce. Kapela má něco jako dva videoklipy a to TAKE ON THE WORLD /skladby vyšla nejdříve na singlu/ a KILLING MACHINE. Kapela zde začíná také experimentovat s efekty viz skladba BURNIN UP. Američané mají navíc studiovku THE GREEN MANALISHI která officiálně vycházi o rok později ,ale pouze jako živák.Studiová verze vychází pro celý svět až o 19 let později!A to na albu LIVING AFTER MIDNIGHT-THE BEST OF JUDAS PRIEST. Jedná se o poslední Coververzi kterou kapela stvořila.

1979 UNLEASHED IN THE EAST- Kritikou označované jako NEJLEPŠÍ ŽIVÉ ALBUM v dějinách HEAVY METALU. Zvuk je skutečně fantastický!Nachází se zde 9 skladeb z toho THE GREEN MANALISHI jako jedna novinka. Album je nahráváno na koncertním turné v Japonsku. A je to samozřejmě první officiální živé album kapely.

1980 BRITISH STEEL -hahahaha no kdo by neznal toto album I naprostý lajk zná British Steel. Skladby jako Breaking the Law/v hluboký totalitě to hrála spousta našich kapel samozřejmě s českym textem, ten zněl jak si všichni dobře pamatujeme/no já sem teda tý době eště nebyl/ Brikety dou.Aspon myslym je z nevěrodnejch pramenů ale řek bych že to tak bude. Living After Midnight další skladba tá da tá da tá da. No a potom je tu skvělej GRINDER kterýho teda dokonale vyzdvyhnul RIPPER OWENS. No a snad jen eště říct že se konečně na jedné skladbě dostala Bassa /Ian Hill/ ke slovu.Je to THE RAGE./No myslym že v tu chvíli Iana hnedka přešel.

1981 POINT OF ENTRY -Toto je velice velice velice zvláštní album. Na svět se z něj dostalo tolik skladeb jako z žádného jiného./Nepočítám samozřejmě Turbo,ale to byla chvilková záležitos,těžko ještě nějakou skladbu z Turba uslyšíme na koncertech rokem 1988 pro něj na Turné éra končí/.Takže nejdříve bych zmínil videoklipy /z žádného alba se jich nedostalo na svět jako z Point of Entry/. Máme tu HEADING OUT TO THE HIGHWAY,HOT ROCKIN/už po mě dou už po mě dou Chtěj prachy!hahahahaha/ a DONT GO/podle mě zcela nesmyslná tvorba videa místo toho mělo bejt radši SolarAngles. No a na koncertech znělo dále SOLAR ANGELS a DESERT PLAINS.Album je zvláštní dále tím že Halford má Knírek/to pouze na tom videu co mi moc nešmakuje,taky ten knírek měl jenom 14 dní/. Ke skladbě HEADING OUT TO THE HIGHWAY Halford mektá něco jako že na autogramiádě bylo tolik děvčat jako nikdy předtím/no v tý době se to vo něm asi moc eště nevědělo/.

1982 SCREAMING FOR VENGEANCE No je to tady další veleúspěšné album je tady! Konečně zde máme intro! THE HELLION dále navazuje na skladbu ELICTRIC EYE.Dále stojí za zmínku naprosto dokonalá skladba YOUVE GOT ANOTHER THINK COMIN.Ke které je natočen videoklip. Na koncertech se hrají dále DEVILS CHILD a BLOOD STONE. V roce 1983 kapela natáčí první živé video a to v Memphisu ve státě Tenasee v USA. Video zezkrátka jmenuje JUDAS PRIES-LIVE.

1984 DEFENDERS OF THE FAITH - Dokonalost sama! Co k tomu mám říct? Videoklipy:FREEWHILL BURNING a LOVE BITES/Ian opět otevírá/. Na koncertech SOME HEADS ARE GONNA ROLL A THE SSSSSSSEEEEEENNNNNNNTTTTTTIIIIIIIIINNNNNNNNNNEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!! Dále je album zajímavé veršemi o METALLIANOVI a jednou chybou která mě dost sere.Já sem vlastníkem pouze CD nosiče takže nevim zda se chyby nachází také na Vynilu ,ale asi taky.A to zrovna v tak skvělé skladbě jako Night Comes Down. No a jako má album SFV intro má DOTF outro.

1985 No v tomto roce žádné officiální album nevyšlo. Ovšem Rob Halford se podílí na projektu RONNIHO JAMESE DIA - STARS. Vychází i video. Kapela stvořila tři skladby které nikdo neslyšel a zřejmě nikdo neuslyší,pochybuju že budou kdy realizovány. V 88 roce když to z Halforda vylezlo tak tvrdil že je budou hrát na turné v roce 2000. To už se ovšem asi nestane. Pochybuju že Halford by dovolil Ripperovi aby to zazpíval.Jenom těch pomluv co snes na jeho hlavu. Já mám jenom takový tušení jestli skladba Silent Screams neni jakousi předělávkou jedné z těch tří skladeb.No nevim nevim.Ale to už jsem odběhl moc daleko a zašel do spekulací.

1986 TURBO No já tvrdim že tohle album je nejlepší. Spousta skalních fanoušků v té době s toho měla záchvat. Nemyslym že je to jakejsi komerční počin. Je to album které předstihlo svou dobu. Na sebe navazující videoklipy:LOCKED IN a TURBO LOVER. Kromě skladeb Reckless a Hot For Love se hrálo na koncertech vše. Musim dodat že podiová show byla naprosto dokonalá.

judas_priest_turbo.jpg (71719 bytes)

1987 PRIEST...LIVE! Naprosto dokonalej živák z turné FUEL FOR LIFE.Vychází také na VHS.A ještě před jeho realizací vychází v roce 1986 VHS FUEL FOR LIFE - jsou zde videoklipy od roku 1980 do roku 1986.

1988 RAM IT DOW - Další dokonalé album. Kolem něho mi však stále lítá spousta otazníků.To ale asi všem. Proč se nedá sehnat žádnej pirátskej záznam VHS? CD? Viděl snad někdo Vynyl? Proč jenom jeden videoklip/JOHNY BE GOD/? Proč se již na pozdějších koncertech po něm slehla zem jako po Turbu? To se ale nikdy nedozvim tak proč se tim zatěžovat. Každopádně další videoklipy bych udělal:RAM IT DOWN,HARD AS IRON,BLOOD RED SKIES,IM A ROCKER, HEAVY METAL.

1990 PAINKILLER Ano poslední studiové album s Robem Halfordem. Vyšlo o asi 3 měsíce později kvůli soudnímu přelíčení v Renu/ to ale každej víte tak vo tom nemusim psát/. Vycházejí dva videoklipy PAINKILLER a TOUCH OF EVIL. Také vychází nesmyslně krátká VHS PAINKILLER THE VIDEOS. Dnes se nám objevila pirátská verze která ukousla poslední 4 videoklipy a hodila tam místo nich živou verzi YOUVE GOT ANOTHER THING COMI z Fuel For Life tour/Dallas/. Album je dokonalé. Koncertní turné ještě lepší!Jen připomínám že NIGHT CRAWLER se na něm hraje no spíš vlastně spívá s specielními efekty, samozřejmě tedy vokálními. Na turné se stává otvírákem HELLBENT FOR LEATHER. A Dave Holanda vystřídal bývalý model SCOOT TRAVIS.

1991 NE! Žádnej officiální živák samozřejmě nevychází. Vychází pirátský/ velmi velmi dokonalý po všech stránkách/ živák PAINKILLER ALIVE-jeho kvalita je skutečně ůžasná. Ovšem sehnat ho je nadlidský ůkol. Také vychází Pirátská VHS s názvem prostě JUDAS PRIEST. Na obalu je Halford s pivem. Na VHS je záznam koncertů z LOS Angeles a RIA/VHS Rock N Rio II je k sehnání pouze v Brazíílii, u nás pouze zkrácená asi hodinová verze z Brazilské televize/ a několik videoklipů. Ovšem tato VHS je absolutně nesehnatelná. A nikdo o ní nemá ani ponětí.

1993 Halford je pryč a následuje první z řady výběrů které přijdou. METAL WORKS 73-93 Nejedná se o jakési Best of. Nýbrž o průřez tvorby kapely. Vychází jakou DOUBLE CD A VHS. Co se VHS týče pokud si ji chcete zakoupit/Vy ji ještě nemáte?!/ tak nejásejte že tam zhlédnete spoustu videoklipů. Na VHS jsou pouze 2 celé videoklipy! Dále jsou zde rozhovory s členy kapely./Halford se vám zde snaží vysvětlit něco jako že 20let už bylo dost apod./

1994 Halford si založil FIGHT ale o tom radši vůbec nemluvit. Ta tvorba mě vůbec nezajímá. A nechci to ani slyšet. Jen tak mimochodem v této éře devadesátých let vychází spousta výběrů JUDAS PRIEST jeden z nich dostal tak idiotskej název že to musim napsat. Jmenuje se:JUDAS PRIES-PRISONERS OF PAIN. Pěkná hovadina, dostat do ruky toho kreténa co to vymyslel tak........

1997 Tak a je to tady všichni fans kapely už upadly do naprosté deprese a JUDAS PRIEST již definitivně pohřbili. V průběhu celého tohoto roku 97 vycházejí Tributy.Jsou Celkem 3. Jedna z nejlepších tributních skladeb je od MERCYFUL FATE a je to THE RIPPER.Ale vratmě se ke kapele GLENN TIPTON vydává solové album BABTIZM OF FIRE.Vychází opět v několika verzích a Japonci mají o skladbu víc. Dále vychází poslední z výběrů. Je to LIVING AFTER MIDNIGHT-THE BEST OF JUDAS PRIEST. Poprvé po 19 letech je na něm realizována studiová verze skladby THE GREEN MANALISHI.. V diskografii bookletu je kapela zachycena od alba Sin After Sin. Jako ostatně téměř všude.Nevim jestli je to tím že předtim nebyla u Columbie nebo jestli to je stylem.Ale asi to bude kvůli Sony Music/čili Columbia/.

No a konečně je to tady THE PRIEST IS BACK!!!!! JUGULATOR JE NA SVĚTĚ a kolem něho se motá Japonská verze singlu Bullet Train, která obsahuje studiovku THE GREEN MANALISHI /kdo je vokál nemusim snad řikat/ JE TO AMERIČAN TIM RIPPER OWENS. Videoklip vyšel BURN IN HELL/na dnešní Metalu nepřátelskou dobu je i to vůbec zázrak/Mladými fans je toto album přijato s nadšením. Starším se částečně nebo vůbec nelíbí. A co si o tom všem myslí nejskalnější český HeavyMetalový fan vládnoucí na internetu. No o albu JUGULATOR neřeknu ani slovo, eště se mi to asi pořádně nerozleželo v hlavě. Každopádně mnohými je oslavované mnohými je zatracované. Obojí je rozhodně extrém.

1998 - 98´LIVE MELTDOWN - No a máme tady další živák. Konečně je v podobě Double CD!!!! No co bych k tomu tak řek RIPPER je prostě skvělej. Jeden velký český kytarista o koncertu JUDAS PRIEST/JUGULATOR TOUR/ řekl "Byl jako Halford když má dobrej den"nebo tak nějak. Každopádně je velice velice dobrej.Nová éra je tady.

Žádné komentáře