Rockbar u Dvou Hrochů

Mariánské náměstí 12, Uherský Brod, 688 01

Témata

Statistika

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (916)
 

Ne (899)
 

Historie Helloween

helloween

historie helloween

Historie Helloween!

Všechno to začalo v přítmí jedné malé zapadlé zkušebny v Hamburku,kde se spolu setkali kytaristé Kai Hensen a Piet Sielck, kteří hrály ve skupině Gentry. Po mnoha změnách v sestavě se přejmenovali na Second Hell a následně na Iron Fist. V tomto období doplnil skupinu bubeník Ingo Schwichtenberg a baskytarista Markus Grosskopf. V roce 1982 ze skupiny nečekaně odešel Piet Sielck a skupina přišla o zkušebnu a tak Kai Hensen nalákal do skupiny Michaela Weikatha- z Powerfoll. Po nějakém čase skupina opět získala zkušebnu a Kai Hensen zlákal do své skupiny i Michaela Weikatha. Poté skupina již naposledy změnila název na nám známé HELLOWEEN.

skupina1.gif

Helloween se v roce 1984 podíleli 2 skladbami na projektu Death Metal Sampler,který vzdávalo Noise Records,se kterým uzavřeli smlouvu. Následně nato vydali svoji 1 nahrávku-Mini LP Helloween. V roce 1986 Helloween vydali album Walls Of Jericho,kde ukázali světu svůj pověstný speed/metal (do této doby speed/metal neexistoval a Helloween jsou považováni za zakladatele speed/metalu), jímž se Helloween prodrali mezi největší naděje evropské hudební scény. Aby toho nebylo málo, tak skupina získala dalšího člena-mladého a talentovaného zpěváka Michaela Kiskeho.

V roce 1987 začíná nejslavnější období Helloween-v těchto letech se Helloween stali snad nejoblíbenější a nejposlouchanější skupinou v Evropě!! Proto také vydávají své další album Keeper Of The Seven Keys part 1,které si našlo mnohé fanoušky a také si získalo přední umístění v různých hitparádách. Krátce poté vydali album Keeper Of The Seven Keys part 2, které též bylo velice žádané. Tyto 2 alba jsou považovány za největší vrchol tvorby Helloween. Dodnes se hojně prodávají a určitě stojí za poslech.

skupina2.jpg

Po těchto úspěších následovalo obrovské turné (1988),při kterém se stalo něco neočekávaného- Kai Hensen,tento vynikající kytarista a vůdce skupiny odešel… Proto skupina rychle našla bohužel slabou náhradu-kytaristu Rolanda Grapowa. Místo vůdce zaujal Michael Weikath,který nebyl zrovna schopný člověk. O rok později sice skupina ještě vydává live album Live in The UK, ale to je tak vše na co se zmohli. Proto právě zde končí slavná éra Helloween…

Období 1990-1993 se stalo nejhorším obdobím v historii skupiny a proto není divu,že ze skupiny odchází bubeník Ingo Schwichtenberg a zpěvák Michael Kiske. Předtím jestě společně vydali alba Pink Bubbles Go Ape a Chameleon,která u fanoušků skončila naprostým skandálem. Není divu,že v této době ztratili velkou část svých věrných fanoušků.

skupina4.jpg

V roce 1994 polorozpadlá skupina začíná hledat nové členy. Každý žasl nad tím,že získaly supr zpěváka Andiho Derise z Pink Cream 69 a bubeníka též dobrých kvalit Uliho Kushe z Gamma Ray. V době,kdy Helloween už snad každý pochoval chytá skupina v novém složení druhý dech a to pro většinu fanoušků překvapivě povedeným albem Master Of The Rings,ve kterém nám Helloween představují svoji původní tvrdost a rychlost. Podobnou cestou se ubírá ještě o něco tvrdší a intenzivnější album The Time Of The Oath. Tyto 2 alba ukázali,že Helloween chtějí být opět tak silní, jako tomu bylo v 80. letech. Ajen to potvruzují vydáním 2CD High Live.

Rok 1997 byl ve znamení sólových alb. V roce 1998 vychází další vynikající album Better Than Raw a následuje jako za starých časů turné. Tentokrát se skupinou Iron Maiden.

V roce 1999 si skupina připomněla 15 let od svého založení a oslavila to albem Metal Jukebox,které obsahuje cover verze od známých skupin (např. od Abby,Beatles,Scorpions…). Krom toho se album jako již tradičně vyznačuje speed/metalem a v neposlední řadě také svoji tvrdostí (původní melodie jsou samozřejmě zachovány).

helloween2.jpg

V roce 2000 přichází skupina s novým albem The Dark Ride,kde se objevuje zvuk podladěných kytar. Toto album je tvrdšího kalibru, než bývá u Helloweenů zvykem,a podle mého názoru určitě stojí za poslech,přesto se toto album moc neuchytlo. Později se se skupinou rozloučili Uli Kush a Roland Grapow. V roce 2002 skupina konečně našla náhradu v podobě bubeníka Marka Crosse z Metallium a kytaristu Saschu Gerstnera z Freedom Call. O rok později,kdy se nahrává nové album onemocněl mononukleózou Mark Cross, který nyní bojuje se zákeřnou nemocí. Z tohoto důvodu ho dočasně nahradil Mickey Dee z Motorhead a dále skupině pomáhal Mark Stefan, kterého nyní skupina vzala za právoplatného člena.

A konečně v roce 2003 Helloween vydávají album Rabbit Don't Come Easy. V tomto albu je trochu jiný zvuk kytar a není již tak tvrdé, jako předešlé,nicméně obsahuje několik supr skladeb,kvúli kterým se zajisté vyplatí si album opatřit!!!

Žádné komentáře