Rockbar u Dvou Hrochů

Mariánské náměstí 12, Uherský Brod, 688 01

Témata

Statistika

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (916)
 

Ne (899)
 

Historie Hammerfall

hammerfall

hammerfall

Jméno:Magnus Rosén

Narozen:10.června 1963, Göteborg, Švédsko

Nástroj:baskytara

Bio:Na baskytaru jsem začal hrát od roku 1978.Hrál jsem v mnoha kapelách, které hrály různé hudební styly.V 18 jsem byl na své první tour po Švédsku s KUNG SUNE.
Poté jsem se přestěhoval do Los Angeles a stal se členem kapel jako MIDNIGHT, STRATOS, TEN TIMES WORSE a BILLIONAIRES BOYS CLUB (s Jörgem Fischerem, Markem Boalsem a Andersem Johansonsem).
Když jsem se vrátil do Švédska připojil jsem se k Bosse Winbergovi a krátce jsem působil v Keegan.Tou dobou o mě kontaktovali HAMMERFALL.Byl jsem připraven stát se heavy metalovým templářem.
Kromě HAMMERFALL se také věnuji sólové tvorbě.Vydal jsem čtyři alba kde jsem jen já a hraji pouze na baskytaru.S tímto materiálem jsem byl na tour po Brazílii, Japonsku a České republice a samozřejmě ve Švédsku.Rovněž jsem hrál na sólové desce Jorna Landeho.

Jméno:Oscar Dronjak

Narozen:20.ledna 1972, Mölndal, Švédsko

Nástroj:kytara

Bio:Má první hudební zkušenost byla, jako u mnoha švédou, akordeón.O čtyři roky později jsem začal hrát na trombón a ve čtrnácti na kytaru.Krátce potom jsem založil svou první kapelu HIPPIE KILLERS.Přejmenovali jsme se na STRIKER a začali hrát heavy metalové covery.Tehdy jsem také začal psát své první vlastní skladby.Roku 1989 jsem začal hrát v death metalové kapele DESECRATOR, později nazvané CEREMONIAL OATH.Působil jsem v ní jako skladatel, zpěvák a hlavní kytarista.Nahráli jsme album "The Book Of Truth".Před vydáním alba jsem ale z kapely odešel, kvůli hudebním neschodám.
Tehdy začala historie HAMMERFALL.Spolu se svými kamarády jsme začali zkoušet první píseň kterou jsem napsal, když jsem si zlomil ruku při fotbale, "Steel Meets Steel".Když se ruka uzdravila, začal jsem hrát v další death metalové kapele CRYSTAL AGE.Odehráli jsme mini tour po Polsku a měli jsme možnost objevit se na tribute albu pro METALLICA s názvem "Metal Millitia".Brzy jsme měli nahrávací smlouvu s nizozemskou společností VIC RECORDS.V roce 1995 jsme měli hotové koncepční album "Far Beyond Divine Horizons", které ale vyšlo až v roce 1996.Kapela se poté rozpadla.
Naštěstí se mi podařilo udržet HAMMERFALL při životě.V květnu 1996 se k nám přidal Joacim a získali jsme nahrávací smlouvu, opět s VIC RECORDS.V listopadu jsme nahráli "Glory To The Brave" a zbytek je historie.

Jméno:Anders Johansson

Narozen:25.května 1962, Göteborg, Švédsko

Nástroj:bicí

Bio:V osmi letech jsem začal hrát na piano, ale ve 14 přešel na bicí.Šel jsem na elektronické inženýrství (1979-1982) a poté povinnou službu u námořnictva (1982-1983).
V roce 1984 jsem se přestěhoval do USA, abych se připojil k Yngwiemu Malmsteenovi.Po pěti albech a světových tour jsem roku 1989 odešel do studia, abych pracoval jako studiový muzikant a muzikant pro tour.Od té doby jsem učinkoval na mnoha albech a odjezdil mnoho koncertů.Se svým bratrem Jensem jsem nahrál několik alb.
Jsem také zapojen do běhu nahrávací společnosti HEPTAGON RECORDS, která vydává především nová vydání mého otce Jana Johanssona, který byl plodným muzikantem v šedesátých letech a který je ve Švédsku stále pojmem.

Jméno:Joacim Cans

Narozen:únor 1970, Mora, Švédsko

Nástroj:zpěv

Bio:Jako dítě jsem strávil většinu času sportem.po pečlivém uvážení jsem se rozhodl, že se zaměřím na plavání a ve 14 jsem byl členem národního juniorského týmu.Když mě opustil zájem o sport, našel jsem novou zálibu, vášeň pro heavy metalovou muziku.Můj kamarád zpíval v punk rockové kapele a já si řekl, že když on může zpívat, můžu i já.Začal jsem se vychloubat, že jsem nejlepší zpěvák v More až mě kontaktovala jedna kapela abych s nimi zkusil hrát.To byla pravděpodobně má nejhorší životní zkušenost, protože jsem neuměl vůbec zpívat.Dokonce se mnou už potom ani nemluvili.Koupil jsem si kytaru a rozhodl se, že už nikdy nebudu zpívat.
V 16 jsem založil svou první kapelu, ETERNITY.Pokoušeli jsme se hrát speed metal, ale znělo to více jako punk rock.Bylo nemožné najít dobrého zpěváka a tak jsem musel zpívat já.Můj hlas se začal zlepšovat a v roce 1988, když se kapela rozpadla, jsem založil ROUND AND ROUND, kde jsem se konečně zaměřil na zpěv a kytaru pověsil na hřebík.V téhle kapele jsem také poznal Rogera Johanssona, pozdějšího režiséra klipů "Renegade", "Always Will Be" a "Hearts On Fire".Kapela se nakonec rozpadla a já se rozhodl, že už nikdy nebudu zpívat.
Když mi bylo 21 zavolala mi kapela HIGHLANDER, která potřebovala pomoc si jedním vystoupením.Nechtěl jsem příjmout, ale nakonec jsem přijal.Znamenalo to obrat v mém životě.V kapele jsem zůstal asi 5 let.Rozhodl jsem se, že začnu brát hodiny zpěvu.
V roce 1993 jsem vstoupil do známé Musicians Institute v Hollywoodu.Naučil jsem se tam mnoho užitečných věcí.Když bych nevěděl, jak správně používat svůj hlas, nevydržel bych odzpívat celé turné.Tou dobou jsem potkal Stefana Elmgrena.
Když jsem se vrátil do Göteborgu, metalovou scénu jsem nemohl poznat.Každá kapela, shánějící zpěváka, hrála grunge a do toho jsem nechtěl jít.Kamarád mi zavolal a ptal se, jestli s nimi nechci zpívat.Nakonec mě přemluvil.Hráli jsme něco mezi stoner rockem a heavy metalem.V kapele to ale nefungovalo a já odešel.
Krátce poté jsem obdržel další telefonát.Tentokrát se chlapík představil jako Jesper z kapely HAMMERFALL.Také potřebovali pomoci s jedním živým vystoupením.Řekl jsem si, že to bude poslední pokus být zpěvákem a splnit si mé sny, jinak raději půjdu prodávat do místního obchodu s CD.Setkal jsem se s Oscarem, Glennem, Jesperem a Fredrikem a co se od toho dne stalo až do teď předčilo mé nejdivočejší sny.

Jméno:Stefan Elmgren

Nástroj:kytara

Bio:Na kytaru jsem začal hrát, když mi bylo třináct.Asi po třech letech jsem slyšel o škole v USA, nazvané Musicians Institue.Brzy jsem se rozhodl, že právě tomu se chci věnovat a tak jsem v 18 odletěl do Los Angeles.
Byla to asi nejpříjemnější věc v mém životě.Hrál jsem s mnoha ldimi z celého světa a bydlel ve městě nekonečného léta.Bydlel jsem tam v apartmánu se třemi lidmi a jeden z nich byl Joacim.Hráli jsme společně, ale po roce odletěl domů, zatímco já ještě rok zůstal.Když jsem se vrátil, Joacim se zeptal, jestli nechci hrát s ním v kapele HIGHLANDER (nyní LOST HORIZON).Připojil jsem se k nim a měli jsme úspěch asi po dobu šesti měsíců, než jsme se rozpadli.
Pak jsem pracoval porůznu.Inženýr ve studiu, nakládání nákldu do letadel apod.Taky jsem hrál s Joacimem v různých projektech.Roku 1996 mi řekl, že se připojil k heavy metalové kapele HAMMERFALL.Později mi řekli, že by mohli potřebovat hlavního kytaristu a že by mne mohl doporučit.A tak jsem se v roce 1997 připojil ke kapele.
O tři roky později jsem začal přemýšlet o sólovém albu.Začal jsem psát skladby a zeptal se strého kamaráda, jestli by se ke mě přidal a zpíval.Tím kamarádem byl Niclas Johnsson (nyní v JAGGERNAUT), se kterým jsem se potkal v L.A. když tam studoval.Napsali jsme další skladby a zeptali se dalších lidí, které jsme znali z Musicians Institue.V roce 2002 jsme vydali album "We Will Rise".Kapelu jsme nazvali FULL STRIKE a kromě mě a Niclase, zde hrají ještě Chris Goldsmith /baskytara/, Björn Fryklund /bicí/.
O rok později jsem s Joacimem začal pracovat na jeho sólovém albu, které vyšlo v dubnu 2004.Také jsem se rozhodl, že si splním svůj druhý životní sen:stát se pilotem.

diskografie-Hammerfall

22.6.2007 14:43| shock | HammerFall

Threshold

Vydáno: 18.10.2006, Nuclear Blast

Nahráno: květen až srpen, Lungaard studio v Dánsku, producent Charlie Bauerfeind

Sestava:

Joacim Cans - zpěv

Oscar Dronjak - kytara

Stefan Elmgren - kytara

Magnus Rosén - baskytara

Anders Johansson - bicí

Tracklist

1.) Threshold

2.) The Fire Burns Forever

3.) Rebel Inside

4.) Natural High

5.) Dark Wings, Dark Words

6.) Howlin' With The 'Pac

7.) Shadow Empire

8.) Carved In Stone

9.) Reign Of The Hammer

10.) Genocide

11.) Titan

CD verze:

CD-ROM: videoklip Natural High

Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken

Vydáno: 7.3.2005, Nuclear Blast

Touredice: 7.10.2005

Nahráno: září a říjen 2004, studio Lungaard (Dánsko), mix Mi Sueno Studios (Tenerife), producent Charlie Bauerfeind

Sestava:

Joacim Cans - zpěv

Oscar Dronjak - kytara

Stefan Elmgren - kytara

Magnus Rosén - baskytara

Anders Johansson - bicí

Host:

Cronos (zpěv, skladba 10)

Tracklist

1.) Secrets

2.) Blood Bound

3.) Fury Of The Wild

4.) Hammer Of Justice

5.) Never, Ever

6.) Born To Rule

7.) The Templar Flame

8.) Imperial

9.) Take The Black

10.) Knights Of The 21st Century

Bonus u digipakové verze:

CD-ROM: videoklip Blood Bound

Čas: 50:30

One Crimson Night (live)

Vydáno: 20.10.2003, Nuclear Blast

Nahráno: 22.2.2003, Gotteburg, Švédsko, mix Fredrik Nordström a Lars Nilsson, mastering Lars Nilsson, Studio Nilento

Sestava:

Joacim Cans - zpěv

Oscar Dronjak - kytara

Stefan Elmgren - kytara

Magnus Rosén - baskytara

Anders Johansson - bicí

Tracklist:

1.) Lore Of The Arcane (intro)

2.) Riders Of The Storm

3.) Heeding The Call

4.) Stone Cold

5.) Hero's Return

6.) Legacy Of Kings

7.) Basové sólo: Magnus Rosén

8.) At The End Of The Rainbow

9.) The Way Of The Warrior

10.) The Unforgiving Blade

11.) Glory To The Brave

12.) Kytarové sólo: Stefan Elmgren

13.) Let The Hammer Fall

14.) Renegade

15.) Steel Meets Steel

16.) Crimson Thunder

17.) Templars Of Steel

18.) Hearts On Fire

19.) HammerFall

Bonusy

20.) Dragon Lies Bleeding

21.) Stronger Than All

22.) A Legend Reborn

Čas: 108:42

Crimson Thunder

Vydáno: 28.10.2002, Nuclear Blast

Vydání alba rozšířeného o singl Hearts On Fire: 28.7.2003, Nuclear Blast

Nahráno: 2002, producent Charlie Bauerfeind

Sestava:

Joacim Cans - zpěv

Oscar Dronjak - kytara

Stefan Elmgren - kytara

Magnus Rosén - baskytara

Anders Johansson - bicí

Tracklist:

1.) Riders Of The Storm

2.) Hearts On Fire

3.) On The Edge Of Honour

4.) Crimson Thunder

5.) Lore Of The Arcane

6.) Trailblazers

7.) Dreams Come True

8.) Angel Of Mercy (Chastain cover)

9.) The Unforgiving Blade

10.) In Memoriam

11.) Hero's Return

Bonus

12.) Rising Force (Yngwie Malmsteen cover)

Čas: 51:59

Renegade

Vydáno: 9.11.2000, Nuclear Blast

Nahráno: 2000, World Wire Studios (Nashville, USA), producent Michael Wagener

Sestava:

Joacim Cans - zpěv

Oscar Dronjak - kytara

Stefan Elmgren - kytara

Magnus Rosén - baskytara

Anders Johansson - bicí

Tracklist:

1.) Templers Of Steel

2.) Keep The Flame Burning

3.) Renegade

4.) Living In Victory

5.) Always Will Be

6.) The Way Of The Warrior

7.) Destined For Glory

8.) The Champion

9.) Raise The Hammer

10.) A Legend Reborn

CD-ROM: videoklip Renegade

Čas: 46:34

Legacy Of Kings

Vydáno: 1998, Nuclear Blast

Reedice (Deluxe Edition): 19.7.2004

Nahráno: 1998, Studio Fredman (Švédsko), producent Fredrik Nordström

Sestava:

Joacim Cans - zpěv

Oscar Dronjak - kytara

Stefan Elmgren - kytara

Magnus Rosén - baskytara

Patrik Rafling - bicí

Tracklist:

1.) Heeding The Call

2.) Legacy Of Kings

3.) Let The Hammer Fall

4.) Dreamland

5.) Remember Yesterday

6.) At The End Of The Rainbow

7.) Back To Back (Pretty Maids cover)

8.) Stronger Than All

9.) Warriors Of Faith

10.) The Fallen One

Deluxe Edition bonusy:

11.) The Metal Age (live)

12.) Steel Meets Steel (live)

CD-ROM:video Let The Hammerfall, fotogalerie, screensaver, wallpapery, Winampskiny

Čas: 45:08 (bez bonusů)

Glory To The Brave

Vydáno: 1997, Nuclear Blast

Reedice (Deluxe Edition): 3.2.2003

Nahráno: listopad 1996, Studio Fredman (Švédsko), producent Fredrik Nordström

Sestava:

Joacim Cans - zpěv

Oscar Dronjak - kytara

Glenn Ljungström - kytara

Fredrik Larsson - baskytara

Jesper Stromblad - bicí

Patrik Rafling - bicí

Tracklist:

1.) The Dragon Lies Bleeding

2.) The Metal Age

3.) HammerFall

4.) I Believe

5.) Child Of The Damned (Warlord cover)

6.) Steel Meets Steel

7.) Stone Cold

8.) Unchained

9.) Glory To The Brave

Deluxe Edition Bonus:

10.) Ravenlord (Stormwitch cover)

CD-ROM: videoklip Glory To The Brave

Čas: 44:55

Žádné komentáře